Zaznacz stronę

Twoim celem jest założenie firmy w tym roku, ale wciąż szukasz pomysłu na biznes? Bardzo często dobrym sposobem na znalezienie swojej niszy w biznesie jest obserwacja panujących trendów. Co pewien czas powraca moda na pewne produkty i tutaj można upatrywać swojej biznesowej szansy. Redakcja MamBiznes.pl postanowiła zebrać 7 ciekawych pomysłów na biznes, które można zrealizować w 2018 roku.

Zapewne większość po raz pierwszy ma styczność z takim pojęciem jak „Hygge” (czyt. Hu-guf). Jest to skandynawska filozofia biznesu i stylu życia. W dosłownym tłumaczeniu z języka duńskiego oznacza to coś przyjemnego, przytulnego. W ostatnim czasie można zaobserwować wzrost zainteresowania produktami o stylistyce skandynawskiej. Nawiązując do filozofii Hygge sprzedawane są różne wyroby, takie jak skarpetki, koce, rękawiczki.

Co jakiś czas, moda powraca. W roku 2017 z powrotem zagościły lata 80. Z kolei w obecny będzie stanowił wielki powrót lat 90. Już teraz jest to zauważalne w postaci odzieży, gier z tamtego okresu, czy też otwierające się kawiarnie oparte o modę z lat 90.

Na rynku wkrótce pojawią się nowe koncepty kawiarni, które zmieniają się wraz z aktualnie panującymi trendami. Do nich można zaliczyć ekologiczne wyroby. To właśnie ten rynek może najszybciej rosnąć w 2018 roku.

Wciąż jest miejsce na nowe start-upy technologiczne. Rynek ten z każdym rokiem powiększa się coraz szybciej. To dzięki nim życia zazwyczaj staje się prostsze, dzięki rozwiązywaniu wielu problemów.

Do internetu przenosi się coraz więcej usług, a ten rok może zaskoczyć nas jeszcze wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami w tej dziedzinie. Dzisiaj wykorzystując ten środek, możemy zrobić zakupy, zamówić jedzenie, umówić się na wizytę z lekarzem czy też fryzjerem.

Gdy rodzi się dziecko zarówno rodzice jak i najczęściej dziadkowie próbują rozpieszczać swoje pociechy. To przekłada się na wzrost popytu w segmentach zabawek czy odzieży dla dzieci. Dodatkową uwagę należy zwrócić na rosnący wzrost urodzeń w Polsce.